Ehsaniha logo

پویش لبخند مادری در استان مرکزی

۲۲ دی ۱۴۰۱

آغاز طرح ملی بخند مادری در استان مرکزی

مرحله اجرایی لبخند مادری بنیاد ۱۵ خرداد با هدف تشویق به فرزند آوری و حمایت از خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا رسما در استان مرکزی آغاز شد.

در مراسمی که با همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی استان مرکزی برگزار شد از تعدادی از مادرانی که در سال ۱۴۰۱ صاحب فرزند شدند با اهدای بسته‌های لبخند مادری بنیاد ۱۵ خرداد تجلیل شد.

در مرحله اول این طرح در سراسر ایران در سال ۱۴۰۱ تعداد ۵۰ هزار بسته به ارزش بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان به خانواده های نیازمند حمایت که از سال ۱۴۰۱ صاحب فرزند سوم و بیشتر می‌شوند اهدا خواهد شد. این تعداد با همکاری شرکای اجتماعی و خیرین در آینده افزایش خواهد یافت.

این بسته‌ها شامل ۳۵ قلم لوازم با کیفیت مورد نیاز کودک از تولد تا دو سالگی به ارزش تقریبی ۵۰ میلیون ریال است که توسط تولیدکنندگان داخلی تولید شده است.

از اقلام موجود در این بسته ها می‌توان به حوله، لباس، دستمال مرطوب، تب سنج، شیشه شیر، لوازم بهداشتی، زیر انداز، پتوو ... اشاره کرد.

بنیاد ۱۵ خرداد علاوه بر پویش ملی لبخند مادری در راستای تشویق خانواده‌های ایرانی به فرزندآوری پویش ایران جوان را نیز در دست اقدام دارد که در قالب آن به خانواده هایی که سه فرزند و بیشتر دارند ۱۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی برای پدر، سپرده بانکی به نام نوزاد و کارت هدیه به مادر نیز اهدا می کند